PODOLOGIC MED

Seria produktów Podologic Med powstała w wyniku połączenia wiedzy, doświadczenia i pasji wielu specjalistów. Preparaty łączą skuteczność naturalnych składników aktywnych z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami nowoczesnej dermatologii i kosmetologii w walce z problemami i dolegliwościami skóry stóp.

Założenie strategiczne produktu: do sprzedaży w kanale farmaceutycznym. Ukierunkowanie w stronę produktów leczniczych dostępnych tylko w aptekach. Komunikacja właściwości leczniczych produktu, wysoka skuteczność działania.

Zadanie: zaprojektowanie logo nowej marki i szaty graficznej opakowań.

Rozwiązanie projektowe: Zaproponowaliśmy mocny i czytelny znak wykorzystując kolorystykę przypisaną w świadomości konsumentów do skojarzeń z medycyną. Opakowaniom nadaliśmy prosty, przejrzysty, czytelny i szlachetny wygląd podkreślając benefity produktu – profesjonalizm, czystość i świeżość, laboratoryjną jakość. Mając na uwadze trudne otoczenie konkurencji, zarekomendowaliśmy oszczędna formę graficzną, ograniczenie kolorystyki do 4 kolorów: biały – skojarzenie z czystością i sterylnością; turkus – skojarzenie ze szpitalnym fartuchem lekarskim, profesjonalizm; czerwony – pogotowie, czyli pierwsza pomoc medyczna; szary – moc i zdecydowanie działanie.

Projekt wyróżniony przez Jury znalazł się na wystawie prac absolwentów z okazji 40-lecia powstania Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.

Klient: Instytut Dermokosmetyków Ideepharm

ZAKRES

—  Logo
—  Opakowania