Latest thoughts, ideas & plans.

Archive

ZIELONY GAJ

ZIELONY GAJ

Projekt logo i opakowań dla nowej marki kosmetyków do higieny i pielęgnacji. Zielony Gaj to tradycyjna wiedza zielarska czerpiąca bogactwo z rodzimych roślin, owoców i ziół z polskich łąk i sadów. Formuły dodatkowo wzbogacone są o kompleksy witamin oraz dobroczynne oleje. Naturalność, łagodne działanie oparte na wyciągach roślinnych, przystępna cena i rodzinne, duże pojemności – to główne benefity produktów.

Klient: Inco Veritas

ZAKRES
—  Logo
—  Opakowania

LOVOLIV

LOVOLIV

Na potrzeby naszego klienta przygotowaliśmy projekt koncepcyjny nowej marki własnej. Lovoliv to produkty, dla których bazą są owoce oliwek. Ekologiczne, naturalne i pochodzące z najlepszych greckich upraw oliwkowych gajów. W portfolio marki wchodzą różne rodzaje oliwek, oliwy o różnych pojemnościach oraz pasty. Mocny, nieco “prymitywny”, odręczny projekt logo marki i nazwa to odniesienie do sfery emocji – miłości do oliwek. Prostota opakowań i jasne komunikaty podkreślają benefity produktów – segment premium czyli najwyższą jakość i naturalność. Kochamy oliwki i znamy się na nich. Design pozwala na dość łatwe rozszerzanie produktów w poszczególnych kategoriach. Stworzyliśmy silną i niepowtarzalną tożsamość.
Architektura i świat marki, nazewnictwo, ilustracje oraz projekty opakowań.

ZAKRES

—  Koncept
—  Architektura marki
—  Świat marki
—  Copywriting
—  Logo
—  Opakowania

SWIECE ZAPACHOWE

ŚWIECE ZAPACHOWE

Na potrzeby naszego klienta projektujemy całe kolekcje świec, pojedyncze wzory, kolekcje private label dostosowane do oczekiwań poszczególnych odbiorców. Każdy projekt ma inne wymagania, inny budżet, adresowany jest do różnych odbiorców i kanałów sprzedaży. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie uwzględniając założenia. Kreujemy, wymyślamy nazwy kolekcji i zapachów, projektujemy opakowania i disple’e. Prezentujemy spośród różnorodnych projektów kilka wybranych.

Klient: Bartek Candles

ZAKRES

—  Koncept
—  Copywriting
—  Opakowania

SUN BALANCE

SUN BALANCE

Projekt opakowań kosmetyków słonecznych.
Naszym zadaniem było zaprojektowanie logo serii, uporządkowanie jej architektury i nadanie spójności. Założeniem było, że są to kosmetyki dla całej rodziny, bardzo dobrej jakości po przystępnej cenie.
Zaproponowaliśmy kody kolorystyczne dla każdej linii – ochronnej, pielęgnacyjnej i upiększającej. Dzięki temu uzyskaliśmy łatwe i czytelne rozróżnienie poszczególnych linii. Całość oparta na prostocie i czytelności komunikatów miała wyróżnić produkty wśród wielokolorowych produktów na tle bezpośredniej konkurencji w tym segmencie.

Klient: Farmona

ZAKRES

—  Architektura marki
—  Logo
—  Opakowania

DERM REPAIR

DERM REPAIR

Projekt serii i dwóch linii specjalistycznych preparatów do pielęgnacji skóry problematycznej opartej na wysoko zaawansowanych formułach zawierających ekstrakty roślinne. Naturalna profesjonalna pielęgnacja skóry – to główna filozofia marki. Koncept i architektura marki, naming, logo, strategia rozwoju serii, opracowanie graficzne.

Klient: Nuco

ZAKRES

—  Architektura marki
—  Logo
—  Opakowania

SLEEV – PROMOCYJNE OPAKOWANIA ALKOHOLI

SLEEV – PROMOCYJNE OPAKOWANIA ALKOHOLI

Potentat na rynku produkcji opakowań typu sleev – drukarnia Masterpress, poprosiła nas o zaprojektowanie opakowań promocyjnych na butelki alkoholu. Opakowania miały podkreślać innowacyjny charakter rozwiązań technologicznych, pokazać doskonałą jakość druku i bogactwo technik uszlachetnień. Od rotograwiury, poprzez różnego rodzaju lakiery, wielość kolorów, nieskazitelną przezroczystość materiału i wiele innych. Opakowania miały towarzyszyć targom, spotkaniom firmowym i innym okazjom promujących drukarnię. Umiejętne i przemyślane połączenie technik druku i uszlachetnień daje niesamowite efekty. Masterpress chciał pokazać przede wszystkim swoje ogromne możliwości produkcyjne a co za tym idzie korzyści dla potencjalnych klientów. Wszystko po to, aby w pełni wydobyć i podkreślić walory danego produktu.

Klient: Masterpress

ZAKRES

—  Opakowania
—  Identyfikacja

EVOIA

EVOIA

To nowa marka kosmetyków pielęgnacyjnych stworzonych z myślą o wymagających kobietach, które poszukują połączenia innowacji technologicznych z dobroczynnym działaniem składników naturalnych i bezpieczeństwem ich stosowania.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie opakowań do pierwszej linii Hydro d’Azur Skin System, stworzenie architektury marki, w oparciu o którą będą powstawały opakowania do kolejnych linii.
Czystość, prostota i elegancja. Trzy kolory opisujące świat marki to lazurowy błękit – woda i natura, biel – krystaliczna czystość i minerały, srebro – profesjonalizm i strefa premium.
Stworzyliśmy również look oraz wykonaliśmy wizualizacje opakowań.

Klient: Change Look S.A.

ZAKRES

—  Opakowania
—  Architektura marki
—  Materiały wsparcia

RADICAL MED

RADICAL MED

Dermokosmetyki z serii Radical Med to gama specjalistycznych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Wysoce aktywne preparaty zapewniają kompleksową terapię o szerokim spektrum działania.

Założenie strategiczne produktu: Ukierunkowanie w stronę produktów leczniczych do sprzedaży tylko w kanale farmaceutycznym. Komunikacja właściwości leczniczych produktu, wysoka skuteczność działania.
Zadanie: zaprojektowanie logo nowej serii oraz szaty graficznej opakowań.

Rozwiązanie projektowe: W ramach serii zaprojektowaliśmy linie ukierunkowane na poszczególne problemy takie jak: wypadanie włosów, kruchość i łamliwość włosów czy problemy dermatologiczne skóry głowy takie jak łupież, łuszczyca. Zaproponowaliśmy kod kolorystyczny dla każdej linii, aby w ramach spójnej grafiki można było łatwo odnaleźć produkt przypisany do danego problemu oraz dawał możliwości rozwoju i rozbudowy serii opakowań o kolejne linie w przyszłości. Nadaliśmy im prosty, przejrzysty i czytelny wygląd podkreślając benefity produktu – laboratoryjną jakość, profesjonalizm, innowacyjne formuły.

Klient: Instytut Dermokosmetyków Ideepharm

ZAKRES

—  Logo
—  Opakowania

SENSITIVE ECO STYLE

SENSITIVE ECO STYLE

Zaprojektowaliśmy subtelne i kobiece opakowania serii balsamów do ciała. Jasne, pogodne i czyste. Utożsamiają główne benefity produktu: naturalność i delikatność.

Klient: Farmona

ZAKRES

—  Logo
— Opakowania

PODOLOGIC MED

PODOLOGIC MED

Seria produktów Podologic Med powstała w wyniku połączenia wiedzy, doświadczenia i pasji wielu specjalistów. Preparaty łączą skuteczność naturalnych składników aktywnych z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami nowoczesnej dermatologii i kosmetologii w walce z problemami i dolegliwościami skóry stóp.

Założenie strategiczne produktu: do sprzedaży w kanale farmaceutycznym. Ukierunkowanie w stronę produktów leczniczych dostępnych tylko w aptekach. Komunikacja właściwości leczniczych produktu, wysoka skuteczność działania.

Zadanie: zaprojektowanie logo nowej marki i szaty graficznej opakowań.

Rozwiązanie projektowe: Zaproponowaliśmy mocny i czytelny znak wykorzystując kolorystykę przypisaną w świadomości konsumentów do skojarzeń z medycyną. Opakowaniom nadaliśmy prosty, przejrzysty, czytelny i szlachetny wygląd podkreślając benefity produktu – profesjonalizm, czystość i świeżość, laboratoryjną jakość. Mając na uwadze trudne otoczenie konkurencji, zarekomendowaliśmy oszczędna formę graficzną, ograniczenie kolorystyki do 4 kolorów: biały – skojarzenie z czystością i sterylnością; turkus – skojarzenie ze szpitalnym fartuchem lekarskim, profesjonalizm; czerwony – pogotowie, czyli pierwsza pomoc medyczna; szary – moc i zdecydowanie działanie.

Projekt wyróżniony przez Jury znalazł się na wystawie prac absolwentów z okazji 40-lecia powstania Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.

Klient: Instytut Dermokosmetyków Ideepharm

ZAKRES

—  Logo
—  Opakowania

Older entries »